Hotspot Shield

عبور از سد فیلترینگ با هات‌اسپات شیلد

نوشته شده توسط آزاد سایبر در

آرش شایگان

تا کنون شیوه‌های مختلفی را برای دور زدن فیلترینگ به شما معرفی کرده‌ایم که هر کدام بر اساس نوع نیاز کاربر و بسته به موقعیت‌های گوناگون می‌توانند کاربردی و مناسب باشند. با گذشت زمان برنامه‌های متنوعی برای این کار تولید و معرفی می‌شوند تا راه را برای عبور از سد سانسور باز کنند. Hotspot Shield از جمله نرم‌افزارهای مفیدی است که می‌تواند کار عبور از فیلترینگ را به‌راحتی برای شما انجام دهد. (بخوانید: مروری بر روش‌های عبور از فیلترینگ؛ بخش اول + بخش دوم)

با مراجعه به وب‌سایت رسمی این برنامه و انتخاب زبان فارسی، می‌توان توضیحات مربوط به Hotspot Sheild را مشاهده کرد: ”Hotspot Shield یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) بین کامپیوتر شما و گذرگاه اینترنتی Anchor Free بوجود می‌آورد.”

Hotspot Shield یک برنامه رایگان و تجاری است که به شما اجازه می‌دهد از طریق سرورهای میانی Hotspot Shield که توسط همان شرکت کنترل می‌شود به اینترنت دسترسی پیدا کنید. همین سرورهای میانی امکان دور زدن فیلترینگ را برای شما فراهم می‌کنند. در عین حال در صورت استفاده از این سرویس، ارتباطات بین شما و سرور Hotspot Shield امن باقی خواهد ماند و هویت شما نیز به سرورهای درون اینترنت افشا نخواهد شد. Hotspot Shield توسط AnchorFree نوشته شده و مالکیت آن نیز با همانجاست.

AnchorFree در اوایل ۲۰۰۵ توسط یکی از فعالان سیلیکون ولی بنیان گذاشته شد. او معتقد بود که افراد باید روی اینترنت کنترل اطلاعات خود را در دست داشته باشند و با این برنامه تلاش کرده حوزه خصوصی کاربران در اینترنت را حفظ کند. سرورهای این موسسه در اطراف دنیا پراکنده‌اند و به کاربرانی از ۱۷۵ کشور دنیا، سرویس می‌دهند.”

هات‌اسپات شیلد، با استفاده از فناوری پیچیده مجازی سازی، کلیه ارتباطات اینترنتی شما را رمزنگاری می‌کند و در نتیجه، امکان کشف دیتای منتقل شده توسط سیستم شما برای کسی میسر نخواهد بود.

برای نصب Hotspot Sheild ابتدا باید فایل آن را دانلود کنید. ( نسخه آفلاین این برنامه را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.) پس از دریافت، مراحل نصب را با توجه به تصاویر زیر دنبال کنید.

هنگامی که نصب برنامه به پایان رسید، صفحه‌ای مانند تصویر زیر در مرورگر شما نمایان می‌شود.

پس از چند ثانیه و پس از اتصال برنامه به سرورهای مورد نظر، می‌توانید به گشت و گذار آزادانه در وب بپردازید. برای دیسکانکت شدن از برنامه نیز ابتدا طبق تصویر زیر عمل کرده و از صفحه نمایش داده شده در مرورگر، گزینه Disconnect را انتخاب نمایید.

نکته‌ای که درباره Hotspot Sheild وجود دارد، نمایش تبلیغات در بالای صفحات وب است. همان‌طور که در توضیحات برنامه به آن اشاره شده است، به دلیل تجاری بودن و تامین هزینه‌های مربوط به سرورها، این تبلیغات نمایش داده می‌شود اما امکان بستن آن‌ها توسط کاربر و یا خرید سرویس غیر رایگان وجود دارد.

علاوه بر این، نسخه ویندوز، نسخه مک و آی‌فون Hotspot Sheild را نیز می‌توانید با مراجعه به لینک‌های مربوطه دریافت کنید.